Ananas

Ananas

Menekşe yaprağı

Menekşe yaprağı

Mandalina

Mandalina

Bergamot

Bergamot

Pembe biber

Pembe biber

Lavanta

Lavanta

Çay

Çay

Adaçayı

Adaçayı

Kaşmir ağacı

Kaşmir ağacı

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

üst nota oranı
Üst Nota

% 60

orta nota oranı
Orta Nota

% 25

alt nota oranı
Alt Nota

% 15

65

30-55

2014

3499

kalıcılık

% 73

KALICILIK
farkedilirlik

% 70

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 45

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 55

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 27

İLKBAHAR
yaz

% 27

YAZ
sonbahar

% 18

SONBAHAR
kış

% 27

KIŞ
gündüz

% 36

GÜNDÜZ
gece

% 64

GECE
captcha
Abi bentley harika şişeler ile sunuyor ürünlerini. Yaz için ideal model düşünürseniz azure güzel ama pahalı piyasada.
Bentleyin bir numaralı narenciye parfümü bu. Diğer modellerine istinaden bunu daha çok seviyorum
David Beckham Classic Blue ile aynı. Hangisi hangisine benzetmiş bilemem.
Şaşırtıcı değil, özel değil; sadece ortalama bir parfüm. Ortalama bir parfüme peki bu kadar para verilir mi? Tabiki HAYIR. Sırf adı bentley ve güzel bir şişeye sahip diye kusura bakmayınız da ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ne kalıcılık , ne farkedilirlik , neden hoş bir içerik. Çöp bile kabul etmez. Verilen paraya acırım. Bu parfümü çok olumsuz anlattım diye diğer bentley ürünlerine de ön yargı ile bakmayınız kesinlikle. Çünkü ben şu an Bentleyin başka bir modelini kullanıyorum. Hangisi diye sormaz iseniz sevinirim :D Ama bu model kesinlikle değil ve ilelebet olamaz..
inan bana, bu mutlak dehşet hakkında söylenecek her şeyin olumlu olmasına şaşırdım. Duş tipinde kokunun basit, orijinal olmayan, ama adı sırf bentley diye övüldüğü bir model. Bu kokunun nesini ne diye beğendiniz cidden merak ediyorum. Saçmalık kokusu., hTaze kokmayacaksınız, seksi kokmayacaksınız, özel kokmayacaksınız, kötü koku alacaksınız. Alın size parfümün açıklaması. Ben bir çok bentley modeli kullandım bu tam bir hezimet. Yanına bile yaklaşmayın diyorum. Konuyu kapatıyorum.
Bentley for Men Azure bana Azzaro Chrome modelini hatırlatıyor. Neredeyse birebir aynı.
Wayy ki wayyy.. Birkaç gün önce bir numunesini aldım ve cidden etkilendim. Bentley tarafından yapılan bir koku ve gerçekten onun adının hakettiği gibi kokuyor. Birincisi, ananas, menekşe, lavanta ve çay notasının patlaması insanı mest ediyor. Ardından, bu anlaşma ananas, lavanta ve menekşe daha çok Azzaro chrome a benzer metalik bir şekilde açar. Sonra, tonka fasulyesi ve çayın etkisi ile metalik bir (para gibi kokuyor -demir-) şekilde kokuyor. Ben beğendim. İlginç bir içeriğe sahip. Deneyin ki anlayasınız. Ben iyi anlatamadım sanırım :D
Olgun insanlar için ve taze aynı zamanda biraz tatlı kokuyor ve resmi durumlarda kesinlikle kullanılabilir.
Ben gerçekten Azure modelini çok seviyorum! Sıcak bir günde kullandığımda kendimi rahat hissettiriyor.
Tipik Nautica'dan çok daha klas bir şey. Eğlenceli ve ilginç.. Yeterince meyveli bir dokunuşla, olgun bir temizlik hissettiriyor. Bu tür kokular sentetik olma eğilimindedir ancak bence azure çok daha doğal kokuludur. Fazla püskürtmeyiniz yeterki. Azure ananas ve diğer narenciyeler ile oldukça iyi harmanlanmış hoş bir menekşe yaprağı notası ile açılıyor, ancak kurumuş yerde gerçekten parıltılır. Bu kokunun daha sıcak aylarda çok yönlülüğe sahip olduğunu düşünüyorum. Bir çok kişinin bu kokudan hoşlanmayacağını da düşünüyorum. Yani almadan önce kesinlikle bir kez denemelisiniz.
Amsterdam Stockholm havayollarıyla yola çıkıp satın almıştım. Belki inanmayacaksınız ama bunu uçaktayken satın aldım. İkinci gün denedim, makul bir ömre sahip iyi bir parfüm. Sanırım tenimde iki saat kaldı :D Bu nedir abi ya .. Bentley dedik güzel de şişesi var. Sıktık ama ne kaldığı var nede bir şey. Cildin türüne ve özelliklerine göre değişebilen özelliğini olduğunu söylüyorlar ama bana hiç mantıklı ve inandırıcı gelmedi. Ben bu parfümün kalıcılığına 1 puan bile vermem ama cidden hoş kokusu var. O konuda da yalancı durumuna düşmek istemem.
Şimdi ikinci kez kullanmayı düşündüğüm bir koku. Ona bir şans vermeye çalışıyorum. Benim tarzım değil onu kesinlikle anladım ama çevremdekiler olumsuz bir şeylerden de hiç bahsetmedi. Açılış ve orta notaları ilginçtir ama metalik bir koku. Olgunlaşmamış ve tatlı olan tart meyvesi gibi. Hafif bir tatlılık ve dumanlı vanilya kokusu, kokunun ilerleyen zamanda aşınması yani ilerleyen zaman içerisinde giden etkisi ile metalik kokusu ağır basıyor. Bu koku bitime kadar yani sonuna kadar değişmiyor. Paranızı boşa harcamayın. Eğer bir Bentley kokusu istiyorsanız diğer modellerini (erkekler için bahsettim) deneyebilirsiniz. Bu parfümle ilgili olumsuz düşündüm diye çok başarılı Bentley modelleri hakkında da hak yemiş olmayalım. Olgun parfümü kısacası.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm